MIAMI 50x40 GOLD:
- KOD PRODUKTU: R30745
- TYP MONTAŻU: wpuszczany / podwieszany / zintegrowany z blatem
- MATERIAŁ: stal szlachetna
- RODZAJ WYKOŃCZENIA: technologia PVD - złoto
- DŁUGOŚĆ: 540 mm
- SZEROKOŚĆ: 440 mm
- GŁĘBOKOŚĆ KOMORY: 200 mm
- MIN. PODBUDOWA: 600 mm
- GRUBOŚĆ STALI: 1,2 mm
- PROMIEŃ NAROŻNIKÓW: 10 mm
- RODZAJ SZAFKI: prosta
- RODZAJ: nieodwracalny
- GWARANCJA: 5 lat
- W KOMPLECIE: korek manualny, odpływ i syfon końcowy.
RYSUNEK TECHNICZNY
CZYM JEST TECHNOLOGIA PVD?
Jednym z najpopularniejszym materiałem, z którego wykonywane są zlewozmywaki kuchenne jest stal szlachetna, ale takie rozwiązanie ma jeden mankament – nie da jej się zabarwić w masie. W tej opcji cały czas wygrywają zlewozmywaki ceramiczne, która może być w wielu ciekawych i modnych kolorach, wynika to z jej właściwości, które pozwalają na dodanie do masy naprawdę każdego odcienia z pełnej palety barw.
Stal aby uzyskać podobny efekt musi być pokryta innym materiałem i stąd pojawiła się technologia PVD.Tak naprawdę to skomplikowany proces, który pozwala na przykrycie powierzchni stali dodatkową osłoną o szczególnych właściwościach.
PVD (Physical Vapour Deposition) można wykonać kilkoma różnymi technikami, stąd mogą wystąpić różnice w obliczanej trwałości i nieścieralności powierzchni.
Sam proces odbywa się przy udziale kilku ważnych czynników fizycznych. Po pierwsze cząstki materiału nanoszone są na metal w warunkach całkowitej próżni i najczęściej w bardzo wysokiej temperaturze, która sięga kilkuset stopni Celsjusza. Producent uprzednio czyści powierzchnię tak, aby materiał powlekający mógł przylgnąć do niej w najpewniejszy i najtrwalszy sposób.
PVD często nazywane jest techniką pozłacania, co mija się z prawdą. I chociaż w mieszankach metali stosowanych w PVD pojawia się złoto, to nie jest to tradycyjnie rozumiane pozłacanie. Co za tym idzie, nie powinno się go mylić z galwanizacją, ponieważ pokrywanie złotem jest znacznie gorszym pomysłem niż wykorzystanie go w powłoce PVD.
Dlaczego? Złoto jest miękkie, więc szybciej się ściera, ale jeśli stanie się dodatkiem w procesie np. wraz z tytanem, możemy uzyskać 10-krotnie większą trwałość. Dlatego to właśnie PVD stawianie jest znacznie wyżej niż metoda galwaniczna.
Modele pokrywane PVD pozwalają również na uzyskanie znacznie większej palety kolorów. Od złota, przez różowe złoto, miedź, czerwień, granat, a nawet czerń. Powłoki PVD mają dość sporą odporność na ścieranie. Wbrew pozorom to wcale nie jest mało, bo czysta stal potrafi niszczyć się znacznie szybciej. Pokrycie PVD gwarantuje, że powierzchnia uzyska gładką, jednolitą fakturę o większej trwałości na zarysowania i co za tym idzie, pozwoli zachować zlewozmywak w nienagannej estetyce przez lata.
Powłoka PVD – jest całkowicie antyalergiczna, co ma znaczenie dla osób wrażliwych na kontaktowe zapalenia skóry.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.